Buty motocyklowe – Wysokie vs niskie.

Skoro buty motocyklowe, są tak samo istotnym elementem ubioru motocyklisty, jak chociażby kurtka, spodnie, czy rękawice, powinniśmy wiedzieć jak wybrać odpowiedni model dla siebie, z którego będziemy w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani. Przede wszystkim musimy wybrać między modelem wysokim i niskim, co jest bardzo zależne od stylu naszej jazdy.

 

Większość motocyklistów, będzie wybierać buty wysokie i zalecane są one dla wszystkich osób wyjeżdżających poza miasto. Przyczyn jest wiele, więc spróbujemy dokładnie omówić wszystkie za i przeciw.

 

Wysokie buty dla sportowców.

 

Może zacznijmy od sportów terenowych, jak chociażby jazda na coraz bardziej popularnych motocyklach enduro. Drogi leśne, są w stanie bardzo mocno nas zaskakiwać, pojawiają się na nich między innymi kamienie, błoto, piach, woda i roślinność, która może wyrządzić nam naprawdę niemałą krzywdę. Dodatkowo każdy poślizg może skończyć się upadkiem i uderzeniem nogi w kamień, korzeń, czy chociażby nasze nogi, mogą zostać przygniecione przez maszynę. W takich wypadkach warto posiadać bardzo wysoki i profesjonalny model butów, który nie tylko będzie chronił kostki przed urazami, ale również piszczele i mięśnie łydek.

 

Z crossami jest bardzo podobnie, ponieważ w czasie jazdy na torze motocyklowym, możemy spodziewać się wielu uderzeń kamieni, które będą wydobywać się spod kół osoby jadącej przed nami. Nie byłoby to może szczególnie niebezpieczne, jednak spowodowałoby bardzo duży dyskomfort, a jak wiadomo, motocyklista wtedy musi skupić się zupełnie na czymś innym.

 

W obydwu przypadkach, obuwie motocyklowe powinno być jednak wykonane przez naprawdę profesjonalną firmę, ponieważ jak wiadomo tego rodzaju sporty, wymagają ogromnej szybkości reakcji i gwałtownych ruchów, więc w żadnym wypadku, nie mogą one ograniczać danego motocyklisty.

 

W takim razie dla kogo niskie buty?

 

Może zacznijmy od tego, że każde buty muszą być za kostkę, tak by odpowiednio ją chronić przed urazami. Wszelkiego rodzaju tenisówki i buty codziennie, zupełnie odpadają. Niskie buty powinny być wybierane jedynie przez osoby które jeżdżą na chopperach, czyli bardzo popularne skórzane kowbojki. Lub motocyklistów poruszających się, tylko i wyłącznie po mieście.

 

Jeśli ktoś chce zaoszczędzić nieco pieniędzy na swoim stroju, warto żeby kupił porządny niski model, niż słabej jakości obuwie wysokie. Prawda jest taka, że w większości przypadków, buty muszą chronić przede wszystkim kostki, a piszczele zawsze możemy zacząć osłaniać w jakiś inny sposób i znaleźć inne rozwiązania zagrożenia.

Dodaj komentarz