Czy można kupić dobrej jakości buty motocyklowe do 500 zł?

Wyposażając się w strój motocyklowy, każdy powinien pamiętać o jakości, gdyż w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo na drodze. Początkujące osoby i tak mają ogromną ilość wydatków jednorazowych, które finalnie będą dawać przerażającą dla większości osób kwotę pieniędzy. Buty motocyklowe to część ubioru, która jest tak samo ważna jak pozostałe, więc w żadnym wypadku nie powinniśmy oszczędzać na nich, tak samo jak na rękawicach, na rzecz kurtki czy spodni. Jednak czy w niskim przedziale cenowym możemy kupić coś sensownego i na co zwrócić swoją uwagę?

 

Tanie nie znaczy gorsze – ewentualnie brzydsze.

 

Mając do dyspozycji budżet powyżej 1000 złotych na buty motocyklowe, możemy zastanawiać się nad tym jak wyglądają, jakie elementy ozdobne pasują do naszego stroju i jak finalnie będą dane buty spełniać swoje przeznaczenie. Mamy już sensowny wybór w kwestii producentów i możemy nawet trochę powybrzydzać, jednak jeśli chcemy kupić obuwie do 500 złotych, musimy schować swoje upodobania względem koloru i dodatków.

 

Niewielu producentów będzie oferować niską ceną i wysoką jakość, jednak jest to do znalezienia i dodatkowo bez problemu znajdziemy takie modele w sklepach na terenie Polski. Odpowiednich produktów możemy szukać w katalogach takich firm jak Ozone, Torx, czy chociażby Adrenaline. Dodatkowo każdy model butów, powinien zostać przez nas przymierzony, sprawdzając czy nie uciska nas w okolicach kostki zbyt mocno.

 

Na co zwrócić uwagę?

 

Przede wszystkim ważne jest wykonanie i materiał z którego został wyprodukowany dany model. Gruby i twardy plastik, lub jeszcze lepiej włókno szklane, będzie gwarantował nam ochronę kostki, mięśni i piszczela. Warto zwrócić uwagę na szwy, jeśli są one wystarczająco grube, lub zostały zastosowane podwójne nici, możemy mieć pewność, że takie obuwie wytrzyma o wiele dłużej.

 

Materiał znajdujący się w środku buta, również jest bardzo istotną dla nas kwestią, ponieważ często będziemy musieli spędzić w nich nawet kilka godzin, więc but powinien być miękki i wygodny, posiadając jednocześnie dobrej jakości wentylację. Wygoda zakładania i zdejmowania butów, również jest istotną kwestią, ponieważ nie będziemy chcieli przecież spędzać pół godziny na założenie jednego buta.

 

W przypadku modeli do 500 złotych, komfort nie będzie niestety tak wysoki jak bywa to w produktach dwukrotnie droższych, więc nie powinniśmy spodziewać się, że uda nam się kupić w pełni profesjonalne buty, które będą nadawały się na tor i w ciężki teren. Nie gwarantują one również nam odpowiedniego bezpieczeństwa, w przypadku bardzo dużych prędkości.

Dodaj komentarz