Jak pielęgnować buty motocyklowe?

Pielęgnacja butów motocyklowych, nie jest wcale tak skomplikowana i problematyczna, jak może początkowo nam się wydawać. Potrzebować będziemy do tego jedynie kilka preparatów, pozwalających na utrzymanie swojego wyposażenia w najlepszym stanie, a jak wiadomo możemy kierować się zasadą “jak dbasz, tak masz”.

 

Każdy renomowany producent, będzie informował nas o sposobie pielęgnacji swojego obuwia. Jeśli jednak nie znajdziemy takiej informacji, powinniśmy traktować nasze buty motocyklowe, dokładnie tak samo jak innego rodzaju buty skórzane. Z plastikowymi elementami nie powinna być jednak większych problemów, ponieważ w większości przypadków wystarczy jedynie je przetrzeć wilgotną szmatką.

 

W butach motocyklowych, stosowane są specjalne membrany, więc nie powinniśmy w żadnym wypadku natłuszczać ich i silikonować, ponieważ będzie to zatykało pory w skórze i wentylacja naszego obuwia nie będzie na odpowiednim poziomie. Skutkować będzie to bardzo wysokim dyskomfortem, zwłaszcza w czasie letnich i ciepłych dni, gdy potliwość naszych stóp, jest o wiele wyższa i może prowadzić nawet do różnego rodzaju schorzeń oraz problemów. Przed wyborem konkretnego preparatu, powinniśmy się upewnić, że został on stworzony z przeznaczeniem dla butów motocyklowych i jest dobrej jakości, w ten sposób zaoszczędzimy finalnie bardzo dużą ilość stresów i pieniędzy, gdyż nie uszkodzimy naszych butów. Pasty i preparaty kupuję się raz na jakiś czas, więc nie powinniśmy oszczędzać na nich pieniędzy, lepiej kupić coś sprawdzonego, co na pewno działa.

 

Brud często jest jednak bardzo uporczywy, zwłaszcza jeśli nasze obuwie jest przeznaczone do trudnych terenów, gdzie może pojawić się błoto, piach i woda. Źle pielęgnowane obuwie motocyklowe, może utracić swoje właściwości wodoszczelne, przez co nie będzie dla nas już tak atrakcyjnym wyborem. Dla materiałów tekstylnych, dobrym pomysłem będą te same preparaty, które wykorzystywane są podczas czyszczenia kurtek i spodni, więc nie będziemy musieli posiadać kilkunastu różnych buteleczek w swoim domu. Wewnętrzną warstwę obuwia, czyścić możemy preparatem do kasków od wewnętrznej strony, co również będzie wygodnym rozwiązaniem, gdyż wystarczą nam jedynie dwa środki czyszczące, by wyczyścić dokładnie cały nasz zestaw.

 

W sklepach z akcesoriami motocyklowymi, będziemy posiadać niemal wszystkie niezbędne elementy wyposażenie, więc nikt nie musi się martwić, że dostępność odpowiednich środków będzie niska, ponieważ wszystko kupimy w jednym miejscu!

Dodaj komentarz