Materiał butów motocyklowych, jak bardzo istotny?

Biorąc pod uwagę, że rynek stale się zmienia i pojawiają się bardzo często zupełnie nowe trendy, nie ma nic dziwnego w tym, że producenci stale szukają nowych rozwiązań, dzięki którym będą mogli zaskakiwać swoich klientów. Buty motocyklowe są doskonałym przykładem, ponieważ często możemy spotkać przy nich dodatkowe wstawki i zastosowanie różnych materiałów, które mają na celu dostarczenie jeszcze większej wygody i bezpieczeństwa w czasie jazdy.

 

Podstawowy materiał.

 

Nie trzeba jednak ukrywać, że podstawowym materiałem butów motocyklowych jest skóra. Jest ona w końcu bezpieczna i nie przeciera się tak bardzo w czasie tarcia. Posiada ona jeszcze inne właściwości, dzięki którym jest zawsze wykorzystywana podczas produkcji. Dostarcza użytkownikom doskonałej wentylacji, ponieważ skóra stale oddycha, więc nasze nogi nie będą miały problemów podczas wysokich temperatur, które mogą również powodować nadmierną potliwość. Odpowiednio zaimpregnowana skóra, nie przepuszcza również wody, co będzie niesamowicie przydatne podczas jazdy terenowej oraz przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

 

Czy możemy spotkać coś innego?

 

Na rynku zaczynają pojawiać się wygodne trampki motocyklowe, które wykonane są z materiałów tekstylnych, jednak nie są one w pełni pozbawione skóry, gdyż została ona zastosowana wraz z protektorami w najbardziej newralgicznych miejscach jak kostki, palce i pięta. Samo wykorzystanie materiału tekstylnego mogłoby być bardzo niebezpieczne, gdyż podczas poślizgu ściera się on bardzo szybko i nasze ochraniacze zwyczajnie mogłyby wypaść, co spowodowałoby brak jakichkolwiek zabezpieczeń.

 

Wyściółka.

 

Środek buta również jest niesamowicie istotny, gdyż wyściółka wpływa na komfort i wygodę jazdy motocyklem. Musi być ona jednak również odpowiednio wentylowana i tutaj możemy spodziewać się ogromnych różnic, gdyż producenci stale prześcigają się w poszukiwaniach materiału idealnego, który będzie miękki i przyjemny w użytkowaniu.

 

Reszta elementów.

 

W butach również stosowane są materiały kompozytowe, czyli zazwyczaj jest to włókno szklane lub węglowe, dzięki któremu powstają nasze protektory, chroniące przed złamaniami i asfaltem podczas szlifu. Podeszwa natomiast powinna być wykonana z materiałów antypoślizgowych, dzięki którym nawet w czasie deszczu, lub wjechania w wodę, nasza noga nie będzie ześlizgiwać się z podnóżków. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, ponieważ bardzo szybko może skończyć się wypadkiem.

 

Generalnie zazwyczaj materiały, są często wykorzystywane te same, zmieniają się jedynie projekty, ilość ochraniaczy, kształt i walory wizualne.

Dodaj komentarz