Rodzaj obuwia do motocykla – Czy to trudny wybór?

Odwiedziny w sklepie z akcesoriami motocyklowymi, mogą być dla osoby początkującej czymś, co pozostanie w pamięci na bardzo długi okres czasu. Przede wszystkim nie wolno zapominać o tym, że ilość produktów, które będą znajdować się w tym miejscu, jest niesamowicie duża i można znaleźć wszystko, od części po buty motocyklowe. Jeśli dołożymy do tego przedziały cenowe, to będziemy mieć już prawdopodobnie problem, z przyswojeniem wszystkich informacji.

 

Zastanówmy się więc nad tym, jakie znaczenie ma dobór odpowiednich butów do stylu jazdy i rodzaju posiadanej przez nas maszyny!

 

Buty na choppera.

 

Dobrym stwierdzeniem jest, że jazda na chopperze jest jak kulturystyka, ponieważ posiadamy dużą pojemność, wspaniałą maszynę, lecz najbardziej liczy się to, jak ona wygląda. Spodziewać się możemy wykorzystania popularnych skórzanych kowbojek, które wyposażone w różnego rodzaju elementy ozdobne. Będą doskonale pasować do całej maszyny.

 

Buty miejskie.

 

Osoby które nie wyjeżdżają zbyt często poza miasto, jednak ceniące swoje bezpieczeństwo, powinny wybrać modele krótkie, ponieważ będą zapewniały one największą wygodę i lekkość podczas jazdy, lub w czasie ulicznego korku. Nie osiągamy wtedy również dużych prędkości oraz nie jesteśmy narażeni na takie niebezpieczeństwa, jak bywa to zazwyczaj w przypadku jazdy terenowej.

 

Buty sportowe.

 

Kto z nas nie lubi szybkości? Prawdopodobnie wśród motocyklistów nie znajdzie się wiele osób, które w tym momencie nie podniosłyby ręki. Jednak jeśli chcemy nieco przyspieszyć, powinniśmy być odpowiednio do tego przygotowani, ponieważ w innym wypadku, nie będziemy mogli czuć się bezpiecznie. Buty motocyklowe dla sportowców szybkościowych, zazwyczaj posiadają najwięcej protektorów i ochraniaczy, są one również najsztywniejsze, ponieważ sam motocyklista nie musi być w końcu tak dynamiczny, jak bywa to w terenie.

 

Cross/enduro.

 

Tutaj przechodzimy do wagi ciężkiej! Długie buty cross, enduro chroniące przed błotem, kamieniami, piachem, wodą i roślinnością. Są one najdłuższe, ponieważ dodatkowo muszą chronić narażone piszczele i mięśnie. Nie mogą być jednak sztywne, ponieważ są to dyscypliny sportowe, które wymagać będą zwinności i dynamizmu, więc nie możemy być w żadnym wypadku ograniczeni przez obuwie.

 

Jazda turystyczna.

 

Są to najczęściej kupowane buty motocyklowe, przez osoby początkujące. Charakteryzują się dużą wygodą, lekkością, przyzwoitą ochroną i przede wszystkim wentylacją, dzięki której wielogodzinna jazda nie będzie stwarzać żadnego dyskomfortu i nadmiernej potliwości.

Dodaj komentarz